Serwisy Medforum

Podsumowanie III Ogólnopolskiej Konferencji Neurologia 2012 Medforum

neurologia 2012 konferencja
Fot. medforum
(0)

W dniach 15-17 marca 2011r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle, odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Neurologiczna - Optymalizacja leczenia w neurologii. Temat przewodni spotkania dotyczył somatycznych i psychicznych uwarunkowań chorób układu nerwowego. W wiślańskim spotkaniu uczestniczyło 800 osób głównie lekarzy neurologów. Organizatorem konferencji była firma Medforum – wydawca m.in. serwisu społeczności edukacyjnej EdukacjaMedyczna.pl.

Podczas konferencji została poruszona problematyka schorzeń neurologicznych w kontekście stanu somatycznego i psychicznego pacjenta. Obok czołówki polskich neurologów do udziału w konferencji zostali zaproszeni specjaliści w zakresie psychiatrii i psychologii, kardiolodzy oraz geriatrzy. Prelegentami podczas spotkania byli mi.n.  Prof. Andrzej Szczudlik, Prof. Halina Bartosik-Psujek, Prof. Jerzy Z. Nowak, Prof. Jolanta B. Zawilska, Prof. Andrzej Bogucki, Prof. Tomasz Sobów, Prof. Barbara Steinborn,  Prof. Adam Stępień, Prof. Irena Krupka-Matuszczyk.

 
Dodatkowo odbyły się sesje warsztatowe z prawnikami specjalizującymi się w prawie medycznym, co związane jest z wieloma aktualnie następującymi zmianami w prawie, a które dotykają lekarza. Chodzi o m.in. ustawę refundacyjną oraz o prawach pacjenta.
 
Podczas trzydniowego spotkania odbyło się 8 sesji wykładowych i 21 warsztatowych. W trakcie konferencji, podobnie jako to było w latach poprzednich, sesje wykładowe zostały uzupełnione interaktywnymi warsztatami w małych grupach.
 
Po raz pierwszy podczas konferencji została przeprowadzona interaktywna sesja posterowa. Posterów nadesłano 12, ale aż 220 osób zapoznało się z nimi, a 120 uczestników wzięło udział w głosowaniu na najciekawszy poster. Organizatorzy zastosowali system prezentacji posterów na ekranach LCD oraz elektroniczny system zliczający głosy. Kopie posterów dostępne są w dziale tematycznym Neurologia 2012 w serwisie EdukacjaMedyczna.pl.
 

Lekarze posiadający konto w serwisie EdukacjaMedyczna.pl, mogli liczyć na bardzo atrakcyjne zniżki przy rejestracji na naszą konferencję (szczegóły znajdują się tutaj).

Zapraszam wszystkich uczestniczących oraz osoby które jeszcze nie brały udziału w naszej konferencji do obejrzenia jak wyglądało nasze spotkanie neurologów w 2012 roku.

 

 
Już teraz zapraszam do udziału w naszej przyszłorocznej konferencji, która odbędzie się w dniach 14-16 marca 2013  w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.Prof. dr hab. med. Andrzej Szczudlik
 
Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji
 
 
 
 
(0)

Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0062077-W400H300.jpgFot. OjoimagesStadia choroby Alzheimera
Średni czas trwania choroby wynosi od 4-8 lat, jednak nie jest on...