Serwisy Medforum

Łagodny rozrost gruczołu krokowego a pęcherz nadreaktywny

Tabletki
Fot. ojoimages
Tabletki
22-11-2011
(0)

Nietrzymanie moczu silnie wpływa na stopień dyskomfortu pacjentów z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Nieotrzymanie moczu silnie wpływa na stopień dyskomfortu pacjentów z łagodnym rozrostem pęcherza moczowego. Do niedawna brakowało wyczerpujących informacji odnośnie obaw związanych z „nadreaktywnością” pęcherza moczowego odczuwanych przez pacjentów z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Akira Tsujimura z Uniwersytetu w Osace (Japonia) i współpracownicy przeprowadzili niedawno badania ankietowe z udziałem 100 takich chorych.

Publikacja w listopadowym wydaniu czasopisma „Urology” podaje, że poziom nadwrażliwości pacjentów zbyt silnie odczuwających stopień napełnienia swojego pęcherza moczowego okazał się być tym większy, im bardziej był zaawansowany łagodny rozrost gruczołu krokowego. Dokładniejsza analiza wykazała, że istotny wpływ na poziom dolegliwości miało jedynie nietrzymanie moczu, a nie zbyt częste odczuwanie potrzeby jego oddawania. Ten pierwszy aspekt problemów pacjentów z przerostem prostaty był wyraźnie mniej dokuczliwy w przypadku przyjmowania przez nich tamsulozyny.

(0)

Autor/autorzy opracowania:

  • Piotr Malik

Źródło tekstu:

  • Urology, Volume 78, Issue 5, November 2011, Pages 1058-1062

Adres www źródła:

Polecamy

https://static2.medforum.pl/cache/logos/ex_m10_pregnancy-3_kobieta_mezczyzna_ciaza_brzuch_ojoimages_-W400H300.jpgFot. ojoimagesWpływ ciąży na zapalenie nerek w...
Poddano obserwacji 53 kobiety z toczniem rumieniowatym układowym,...