Serwisy Medforum

Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego nie jest realizowany!

Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (PTP)
Fot. Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (PTP)
06-09-2014
(5)

W ślad za publikacją w serwisie PTP przekazujemy informację nt. realizacji (a raczej braku) NPOZP. Dokument będzie aktualizowany w miarę pojawiania się nowych informacji.

Obecnie następuje wymiana korespondencji z Ministerstem Zdrowia w sprawieinformacji o realizacji NPOZP w 2013. Jednak przy tej okazji wskazujemy na niedopuszczalne kolejne cięcia w psychiatrycznej opiecie zdrowotnej, które planowane są na rok 2015. Wg informacji ze strony NFZ wynika, że w budżecie Funduszu będzie o 200 mln mniej na psychiatrię, co oznacza zmniejszenie z poziomu finansowania świadczeń w zakresie tej specjaności z3,65 do 3,23% całego budżetu NFZ.

 

Aby ułatwić zapoznanie się z całością materiałów dotyczących tej sprawy uporządkowaliśmy korespondencję w kolejności chronologicznej (na górze - najnowsze) oraz zamieściliśmy inne informacje dot. tej problematyki, a w szczególności link do raportu Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Korespondencja z Ministerstwem Zdrowia dot. NPOZP

 

Ważne dokumenty:

 

Wszelkie uwagi i komentarz proszę kierować do Sekretarza ZG PTP: dr Maciej Matuszczyk, tel 601 349 889, e-mail: mm[znak_małpy]psychiatria.pl

 

_____________________

 

Publikacja pochodzi ze strony Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Zapraszamy na stronę PTP na Facebooku.

(5)