Serwisy Medforum

Nowotwory złośliwe jelita grubego, sutka i prostaty – korzyści z ograniczenia powstawania nowych naczyń

mezczyzna_probowka_lekarz
Fot. ojoimages
22-11-2011
(5)

Jednoczesne podawanie REGN910 i afliberceptu daje większe korzyści niż podawanie tylko jednego z tych leków.

Jednoczesne podawanie REGN910 i afliberceptu daje większe korzyści niż podawanie tylko jednego z tych leków. Jednym z czynników wpływających na tempo wzrostu guzów nowotworowych jest angiogeneza (powstawanie nowych naczyń krwionośnych). Alshad S. Lalani z Regeneron Pharmaceuticals w Tarrytown (USA) i współpracownicy przeprowadzili niedawno badania na zwierzętach, u których sztucznie wywołali nowotwory złośliwe jelita grubego, gruczołów mlecznych i prostaty.

W ystąpieniu na międzynarodowej konferencji pod tytułem Cele Molekularne i Terapeutyka Raka jednoczesne podawanie substancji o nazwach REGN910 i aflibercept okazało się przeciwdziałać angiogenzie w znacznie silniejszym stopniu niż oddzielne stosowanie tych związków chemicznych. W wyniku tego doszło do ograniczenia rozwoju guzów. W przypadku raka jelita grubego doszło nawet do bardzo szybkiego zmniejszania się ognisk choroby.

(5)

Autor/autorzy opracowania:

  • Piotr Malik

Źródło tekstu:

  • AACR-NCI-EORTC International Conference: Molecular Targets and Cancer Therapeutics

Adres www źródła:

Polecamy

https://static2.medforum.pl/cache/logos/jajniki_rak_brzuch_bol_mocz_panthermedia_b7932605_cr-W400H300.jpgFot. panthermediaRyzyko wystąpienia raka okrężnicy a...
Przeprowadzono badanie kliniczno kontrolne na terenie Niemiec w...