Serwisy Medforum

Większość pracujących matek pracowałaby nawet, gdyby nie było takiej konieczności

Kobieta w ciąży w pracy
Fot. ojoimages
Kobieta w ciąży w pracy
08-02-2012
(5)

Pracujące mamy mają bardzo napięty harmonogram dnia, ale są zadowolone ze swojej sytuacji. Według ostatnich badań, większość z nich deklaruje, że pracowałyby nawet wtedy, gdyby nie musiały. Wymaga to jednak umiejętności pogodzenia obowiązków związanych z macierzyństwem z obowiązkami zawodowymi.

Zarówno mężatki, jak i samotne matki stwierdzają, że dzięki pracy zawodowej czują się spełnione. Zyskują pewność siebie i właśnie to skłania je do powrotu do pracy. W ciągu ostatnich kilku dekad, stopa zatrudnienia matek znacznie wzrosła.

Mimo, że kobiety cieszą się z kariery, wskazują też, jak wiele wysiłku muszą włożyć w utrzymanie bliskiej relacji ze swoimi dziećmi.

Dlatego szukając pracy, szczególną uwagę zwracają na to, czy pracodawca nie będzie wymagał pracy po godzinach lub w porze nocnej.

Chociaż nie spędzają tak dużej ilości czasu z dziećmi jak matki niepracujące, uważają się za zaangażowanych i odpowiedzialnych rodziców.
(5)

Autor/autorzy opracowania:

  • Anna Pyka

Źródło tekstu:

  • Medical News Today

Polecamy

https://static2.medforum.pl/cache/logos/lekarze_istock_000004564888small_cr-W400H300.jpgFot. iStockKlinika Psychiatryczna i Terapii...
Zapewniamy podnoszenie kwalifikacji w oparciu o współpracę z...