Serwisy Medforum

Konferencja - Forum polityki zdrowotnej i e-zdrowia

01-05-2012

- Chcemy pokazać, jak innowacyjne projekty eHealth zmieniają możliwości kreowania polityki zdrowotnej w Polsce oraz Europie. Eksperci z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Włoch i Finlandii zaprezentują rozwiązania IT dla medycyny, które już teraz wspomagają procesy zarządzania i leczenia – podkreśla przedstawiciel czasopisma Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia, które jest organizatorem Konferencji.

Forum rozpocznie specjalne przesłanie Neelie Kroes (Wiceprezydent Komisji Europejskiej odpowiedzialnej za Agendę Cyfrową dla Europy) dotyczące priorytetów oraz założeń polityki zdrowotnej w Unii Europejskiej. Prezentacje gości zagranicznych przeplatać się będą z wykładami poświęconymi pomysłom na cyfrowe wspomaganie ochrony zdrowia na rodzimym gruncie. Wszystkie wystąpienia w języku angielskim zostaną przetłumaczone w systemie symultanicznym. Znaczą część Konferencji wypełnią wykłady przedstawicieli Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia, skupione na wspomaganiu polityki zdrowotnej państwa na platformie OSOZ.

 
Udział w Konferencji jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy zarejestrować swoje uczestnictwo na stronie internetowej www.osoz.pl/konf. Organizatorzy spodziewają się około 600 gości z całego kraju.
 
- Zapraszamy lekarzy, menedżerów placówek medycznych, przedstawicieli organizacji rządowych i pozarządowych, farmaceutów, studentów. Naszym celem jest możliwie najszersza popularyzacja innowacyjnych rozwiązań IT –dodaje Organizator wydarzenia.
 
Zwieńczeniem Konferencji będzie uroczysta Gala Liderów Ochrony Zdrowia. Kapituła, w której zasiada 14. autorytetów polskiej medycyny, dokonała wyboru laureatów w czterech kategoriach konkursowych. Ich sylwetki poznamy podczas Gali. Wieczór uświetni muzyka kwartetu smyczkowego oraz bankiet dla gości. Udział w wieczornej Gali – podobnie jak w Konferencji – jest bezpłatny.
 
Patronem medialnym wydarzenia jest serwis EdukacjaMedyczna.pl