Serwisy Medforum

22. Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

22 Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysilku PTK
Fot. CoWalski
22 Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysilku PTK
22-08-2017
(0)

W dniach 15-17 marca 2018 roku, w Jachrance k/Warszawy odbędzie się 22. Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Tematem przewodnim konferencji będzie „Niewydolność serca – opieka kompleksowa”.

Epidemia niewydolności serca to liczne problemy medyczne, ale też społeczne. Utrata zdolności do pracy, starzenie się społeczeństwa, rosnąca ilość procedur medycznych przy niedoborze kadr medycznych, rosnące koszty leczenia. W poszukiwaniu rozwiązania tych problemów lekarze koncentrują się coraz bardziej na prewencji pierwotnej i wtórnej. Niezwykle istotne jest także kompleksowe i skoordynowane postępowanie zorientowane na pacjenta i jego dalszych losach po przebyciu leczenia czy zabiegu operacyjnego.

Już od 22 lat Sympozjum – organizowane do 2015 roku w Ustroniu – jest miejscem spotkań dyrektorów i ordynatorów klinik, a także szpitali rehabilitacyjnych, lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, rehabilitantów, pielęgniarek, dietetyków oraz psychologów.

Wykłady i warsztaty – prowadzone przez wybitnych polskich kardiologów i kardiochirurgów oraz uznanych specjalistów reprezentujących inne zawody medyczne – stanowią niepodważalną wartość merytoryczną spotkania i dotyczą różnych aspektów szeroko pojętej rehabilitacji kardiologicznej.

Bogaty program naukowy oraz szeroki wachlarz prezentowanych zagadnień czynią z Sympozjum najważniejsze wydarzenie naukowe dla wszystkich, którzy zajmują się rehabilitacją kardiologiczną w Polsce.

Więcej informajci o konferencji znajdziesz TUTAJ

Patronem medialnym konferencji jest serwis EdukacjaMedyczna.pl

(0)