Serwisy Medforum

22. Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

22 Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysilku PTK
Fot. CoWalski
22 Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysilku PTK
15-12-2017
(0)

W dniach 15-17 marca 2018 roku, w Jachrance k/Warszawy odbędzie się 22. Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Tematem przewodnim konferencji będzie „Niewydolność serca – opieka kompleksowa”.

Epidemia niewydolności serca to liczne problemy medyczne, ale też społeczne. Utrata zdolności do pracy, starzenie się społeczeństwa, rosnąca ilość procedur medycznych przy niedoborze kadr medycznych, rosnące koszty leczenia. W poszukiwaniu rozwiązania tych problemów lekarze koncentrują się coraz bardziej na prewencji pierwotnej i wtórnej. Niezwykle istotne jest także kompleksowe i skoordynowane postępowanie zorientowane na pacjenta i jego dalszych losach po przebyciu leczenia czy zabiegu operacyjnego.

22 Sympozjum rozpocznie się w czwartek, 15 marca 2018 roku sesją inaugurującą w której wykład specjalny pt.: Niewydolność Serca – epidemia XXI wieku, będzie miał Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego prof. dr hab. n. med. Piotr Ponikowski.

Tematy które z pewnością wzbudzą dyskusję i zainteresowanie uczestników to z pewnością: „Niewydolność serca – gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy”, „Koordynowana opieka nad pacjentem z niewydolnością serca – co na to decydenci?”, a także „Jedyny taki projekt w skali świata – telerehabilitacja kardiologiczna u osób z niewydolnością serca – TELEREH-HF.” Podczas Sympozjum będą miały miejsce również praktyczne warsztaty nt.: ergospirometrii, testów wysiłkowych, EKG dla fizjoterapeutów i techników medycznych, wykorzystania technik mięśniowo-powięziowych u pacjentów kardiologicznych oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Już od 22 lat Sympozjum – organizowane do 2015 roku w Ustroniu – jest miejscem spotkań dyrektorów i ordynatorów klinik, a także szpitali rehabilitacyjnych, lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, rehabilitantów, pielęgniarek, dietetyków oraz psychologów. Wykłady i warsztaty – prowadzone przez wybitnych polskich kardiologów i kardiochirurgów oraz uznanych specjalistów reprezentujących inne zawody medyczne – stanowią niepodważalną wartość merytoryczną spotkania i dotyczą różnych aspektów szeroko pojętej rehabilitacji kardiologicznej. Bogaty program naukowy oraz szeroki wachlarz prezentowanych zagadnień czynią z Sympozjum najważniejsze wydarzenie naukowe dla wszystkich, którzy zajmują się rehabilitacją kardiologiczną w Polsce.

Patronem medialnym sympozujm jest serwis EdukacjaMedyczna.pl

Więcej informacji o konferencji znajdziecie TUTAJ

 

(0)

Autor/autorzy opracowania:

  • Sekcja Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego