Serwisy Medforum

Akademia Raka Płuca 2018

Konferencja Akademia raka płuca 2018
Fot. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Instytut PWN
Konferencja Akademia raka płuca 2018
16-02-2018
(0)

Jakie są najbardziej aktualne zagadnienia dotyczące diagnostyki, profilaktyki, symptomatologii i leczenia chorych na raka płuc? Jakie wyzywania stoją przed immunoterapią? Jakie są najnowsze terapie ukierunkowane molekularnie w raku płuca? Które modyfikacje chemioterapii i chemioradioterapii przyczyniają się do wydłużenia życia pacjentów?

Na te i inne zagadnienia odpowiedzi udzielą wybitni eksperci podczas cyklu spotkań warsztatowych „Akademia Raka Płuca”, które odbędą się w terminach 23-26 maja oraz 15 czerwca w Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Rabce oraz w Lublinie. Organizatorem spotkań jest PZWL Wydawnictwo Lekarskie i Instytut PWN.

Postęp jaki ma miejsce w leczeniu raka płuca otwiera przed specjalistami torakochirurgami, pulmonologami, onkologami i radioterapeutami nowe możliwości. Najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie, wyniki badań klinicznych oraz ciekawe przypadki kliniczne uczestnikom cyklu spotkań warsztatowych przybliży grono uznanych ekspertów: prof. dr hab. Paweł Krawczyk – Przewodniczący Komitetu Naukowego, prof. dr hab. Dariusz Kowalski, dr Maciej Głogowski oraz dr Piotr Jaśkiewicz we współpracy z czołowymi specjalistami z ośrodków lokalnych.

„Warsztaty mają na celu wymianę doświadczeń, dotyczących możliwości terapeutycznych u chorych na raka płuca, które uzyskaliśmy podczas naszej codziennej pracy z chorymi oraz dzięki możliwościom leczenia pacjentów w ramach badań klinicznych„ – mówi prof. dr hab. Paweł Krawczyk - ”Przedstawimy aktualny algorytm postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, któremu powinien podlegać każdy chorych na raka płuca. Zwrócimy jednak uwagę, że nie wszystkie metody diagnostyczne i nie wszystkie terapie są dostępne w Polsce.”

Organizatorem konferencji jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL oraz Instytut PWN, organizator wielu wydarzeń z zakresu tematyki onkologicznej, m.in. – Konferencji „Innowacyjne terapie w onkologii”, Akademii Czerniaka, Akademii Raka Piersi.

Terminy i miejsca warsztatów:

  • 23 maja Poznań
  • 24 maja Wrocław
  • 25 maja Rzeszów
  • 26 maja Rabka Zdrój
  • 15 czerwca Lublin

Patronem medialnym cyklu warsztatów Akademia Raka Płuca jest serwis EdukacjaMedyczna.pl.

Więcej informajci o warsztatach znajdziecie na stronie Akademii Raka Płuca

(0)

Autor/autorzy opracowania:

  • Wydawnictwo Lekarskie PZWL
    Instytut PWN