Serwisy Medforum

Akademia Raka Płuca 2019

Akademia Raka Płuca 2019
Fot. Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Akademia Raka Płuca 2019
13-05-2019
(0)

Już w maju rozpocznie się kolejny cykl warsztatów Akademia Raka Płuca.

Jakie są najbardziej aktualne tematy dotyczące diagnostyki, profilaktyki, symptomatologii i leczenia chorych na raka płuc? Jak rysuje się przyszłość w terapiach ukierunkowanych molekularnie? Jakie są najnowsze osiągnięcia w chemioradioterapii i chemioterapii? Te i inne zagadnienia poruszone zostaną podczas II edycji cyklu bezpłatnych spotkań warsztatowych „Akademia Raka Płuca”, które odbędą się w maju i czerwcu w Krakowie, Opolu, Szklarskiej Porębie, Olsztynie, Bydgoszczy i Szczecinie. Patronem wydarzenia jest Polska Grupa Raka Płuca.

Specjaliści torakochirurdzy, pulmonolodzy, onkolodzy i radioterapeuci stają w swej pracy codziennie przed wyzwaniami jakimi niesie ze sobą postęp mający miejsce w leczeniu chorych na raka płuca. Ubiegłoroczna edycja „Akademii Raka Płuca” pokazała jak duże jest zapotrzebowanie na systematyczną wymianę wiedzy i doświadczeń w tej dziedzinie. W tym roku najnowsze osiągnięcia w walce z nowotworem płuc oraz interaktywne opisy przypadków zebranym lekarzom przybliży grono wybitnych ekspertów: prof. dr hab. n. med. Paweł Krawczyk i prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski - Przewodniczący Komitetu Naukowego, prof. nadzw dr hab. n. med. Dariusz Kowalski, prof. dr hab. n. med. Rodryg Ramlau, dr n.med. Maciej Głogowski, dr n. med. Piotr Jaśkiewicz, dr n. med. Juliusz Pankowski oraz prof. dr hab. n. med. Artur Szlubowski.

„Warsztaty mają na celu wymianę doświadczeń, dotyczących możliwości terapeutycznych u chorych na raka płuca, które uzyskaliśmy podczas naszej codziennej pracy z chorymi oraz dzięki możliwościom leczenia pacjentów w ramach badań klinicznych – mówi prof. dr hab. Paweł Krawczyk - Przedstawimy aktualny algorytm postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, któremu powinien podlegać każdy chorych na raka płuca. Zwrócimy jednak uwagę, że nie wszystkie metody diagnostyczne i nie wszystkie terapie są dostępne w Polsce.”

Organizatorami wydarzenia są: Katedra i Klinika Pneumonologii, Onkologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Katedra i Klinika Onkologii, Uniwersytetu Medycznego w im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Klinika Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii – Instytut w Warszawie.. Organizatorem logistycznym konferencji jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL oraz Instytut PWN, organizator wielu wydarzeń z zakresu tematyki onkologicznej, m.in. – Konferencji „Innowacyjne terapie w onkologii”, Akademii Czerniaka, Akademii Raka Piersi, Akademii Raka Jelita Grubego, Akademia Onkologii Urologicznej

Patronem medialnym warsztatów jest serwis EdukacjaMedyczna.pl

Terminy i miejsca warsztatów:

  • 22 maja Kraków
  • 23 maja Opole
  • 24 maja Szklarska Poręba
  • 12 czerwca Olsztyn
  • 13 czerwca Bydgoszcz
  • 14 czerwca Szczecin

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

(0)

Autor/autorzy opracowania:

  • PZWL Wydawnictwo Lekarskie