Serwisy Medforum

Konferencja Naukowo-Szkoleniowa XIX Lubelskie Spotkania Naukowe 15 - 16 września 2017

Lubelskie Spotkania Naukowe
Fot. Skolamed
Lubelskie Spotkania Naukowe
09-09-2016
(0)

Serdecznie zapraszamy na kolejne XIX Lubelskie Spotkania Naukowe.

Konferencja jest cyklicznym wydarzeniem omawiającym aktualne zagadnienia z zakresu psychiatrii. Nasze spotkania odbędą się ponownie w Lublinie w terminie 15 - 16 września 2017 r. Konferencja odbędzie się pod patronatem medialnym serwisu EdukacjaMedyczna.pl

Więcej informacji na stronie internetowej konferencji.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

I Klinika Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji UM w Lublinie
II Klinika Psychiatrii i Rehabilitacji Psychiatrycznej UM w Lublinie
Sekcja Naukowa Psychopatologii i Klasyfikacji PTP
Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. M. Kaczyńskiego w Lublinie
Lubelskie Stowarzyszenie Naukowe na Rzecz Rozwoju Psychiatrii
KIMZE


Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, drodzy Przyjaciele,

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w XIX już edycji Lubelskich Spotkań Naukowych, które w tym roku odbędą się w dniach 15-16 września 2017 roku w Centrum Konferencyjnym w Lublinie.

Nasza konferencja jest od 25 lat jednym z najważniejszych w naszym kraju miejsc spotkań i wymiany doświadczeń lekarzy zainteresowanych szeroko pojętą problematyką zdrowia psychicznego. W LSN uczestniczy zwykle kilkaset osób z całej Polski, w tym całkiem potężna grupa stałych uczestników spotkań.

Dokładamy szczególnej staranności w planowaniu programu naukowego – tak, aby z jednej strony przedstawić najnowsze osiągnięcia teoretyczne w zakresie psychofarmakoterapii, psychoterapii, etiopatogenezy zaburzeń psychicznych, z drugiej zaś strony – przedstawić praktyczne możliwości ich zastosowania. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zawsze sesje poświęcone psychiatrii sądowej, seksuologii, psychiatrii środowiskowej, psychodietetyce, uzależnieniom – dlatego w naszym gronie na pewno nie zabraknie i tej tematyki.

Temat przewodni naszego zjazdu to:,,Koncepcje zintegrowanego i zindywidualizowanego modelu w psychiatrii”.

Zgromadzona do chwili obecnej wiedza, poparta doświadczeniem klinicznym pozwala przedstawić docelowy model opieki psychiatrycznej uwzględniający cztery główne jej wymiary:

  • Biologiczny- zakładający istotny wkład neuroscience w zrozumienie zaburzeń psychicznych i przekładający się na osiągnięcia w zakresie terapii: farmakoterapii, oddziaływań dietetycznych, aktywności fizycznej, różnych rodzajów stymulacji mózgu,
  • Psychologiczny- uwzględniający znaczenie czynników psychologicznych w powstawaniu i przebiegu zaburzeń psychicznych i doceniający znaczenie psychoterapii,
  • Społeczny- badający znaczenie czynników społecznych i zakładający aktywne zaangażowanie społeczne,
  • Duchowy- podejmujący działania w ramach kontekstów kulturowych, religijnych i duchowych.

Stojące przed psychiatrami wyzwania dnia codziennego, nie powinny przesłaniać holistycznego rozumienia opieki psychiatrycznej, zarówno w działalności klinicznej, ale także w zapobieganiu zaburzeniom psychicznym czy promocji zdrowia.

W programie naukowym naszego zjazdu znajdziecie Państwo niezwykle inspirujące wykłady uznanych autorytetów naukowych zarówno polskich, jak i zagranicznych. Zaplanowaliśmy także warsztaty i sesje tematyczne, w tym sesję,,Młodych naukowców” i sesję posterową.

Jak co roku dołożymy starań, aby poza ambitnym programem naukowym nasze spotkanie było także okazją do integracji środowiska psychiatrów.

Do zobaczenia w Lublinie!

Dr Aldona Stodulska-Blaszke
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego 
XIX Lubelskich Spotkań Naukowych

Dr hab. med. Marcin Olajossy
Przewodniczący Komitetu Naukowego 
XIX Lubelskich Spotkań Naukowych

Dr hab. med. Hanna Karakuła-Juchnowicz
Przewodnicząca Komitetu Naukowego 
XIX Lubelskich Spotkań Naukowych

(0)

Autor/autorzy opracowania:

  • KIMZE sp. z o.o.
    ul. Hubala Dobrzańskiego 123
    Latchorzew 05-082