Serwisy Medforum

Rehabilitacja kardiologiczna 2020 - od nauki do praktyki

24 Sympozjum SRKiFW PTK
Fot. Cowalski
24 Sympozjum SRKiFW PTK
19-03-2020
(0)

„Rehabilitacja kardiologiczna 2020 - od nauki do praktyki – od nauki do praktyki” będzie tematem przewodnim kolejnego 24 Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Temat Sympozjum nawiązuje do podstaw naukowych rehabilitacji kardiologicznej i do stosowania ich w praktyce klinicznej. Coraz częściej mówimy o opiece kompleksowej w kardiologii, a to właśnie dobrze realizowana rehabilitacja kardiologiczna była i jest najlepszym przykładem takiej opieki. Rehabilitacja kardiologiczna w każdej jej formie realizacji: szpitalna, dzienna czy telerehabilitacja, jest filarem kompleksowego podejścia do opieki nad osobą z chorobami sercowo-naczyniowymi. – tłumaczy prof. dr hab. n. med. Anna Jegier, Przewodnicząca Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK.

Wydarzenie, coroczne spotkanie lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, psychologów i dietetyków zajmujących się lub zainteresowanych rehabilitacją kardiologiczną odbędzie się w Wiśle w hotelu Stok w dniach 12-14 listopada 2020 r.

Atrakcyjny program naukowy oraz atmosfera wczesnej wiosny i przepięknych otaczających Wisłę-Ustroń Beskidów, będzie na pewno sprzyjać obradom. Zachęcamy do udziału w Sympozjum!

Więcej informacji o Sympozjum, a także możliwość rejestracji na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej Sympozjum.

Patronem medialnym Sympozjum jest serwis EdukacjaMedyczna.pl

(0)

Autor/autorzy opracowania:

  • Cowalski