Serwisy Medforum

V Międzynarodowy Kongres Psychiatrii Sądowej

V Międzynarodowy Kongres Psychiatrii Sądowej
Fot. pharma2pharma
V Międzynarodowy Kongres Psychiatrii Sądowej
14-03-2019
(0)

W dniach 10-11 maja 2019 r. już po raz piąty odbędzie się Międzynarodowy Kongres Psychiatrii Sądowej.

Cieszymy się, że kolejny raz będziemy mogli dzielić się z Państwem wzajemną wymianą doświadczeń specjalistów z dziedziny prawa i medycyny zajmujących się opiniowaniem i orzecznictwem sądowo-psychiatrycznym.

Dotychczasowe spotkania naukowe w ramach Kongresu skupiły zainteresowanie ponad 1500 uczestników, w których specjaliści z zagranicznych ośrodków naukowych i klinicznych dzielili się z nami swoją wiedzą. W przyszłym roku gośćmi będą psychiatrzy z Włoch.

Mamy nadzieję, że Kongres tradycyjnie zostanie objęty patronatem honorowym zarówno przez Ministerstwo Sprawiedliwości jak i Ministerstwo Zdrowia, a swoją obecnością zaszczycą nas przedstawiciele RPO, RPP, SN, Biura WHO oraz wielu innych znamienitych gości ze środowiska zarówno prawniczego jak i medycznego.

Z ogromną sympatią i życzliwością został przyjęty przez Państwa zwyczaj przyznawania Nagrody Aureliusza, który na stałe wpisał się w ramy naszego Kongresu. Wyróżnienie to wręczane w kategoriach Postać, Publikacja i Prawa Pacjenta staje się symbolicznym sposobem podziękowania i uhonorowania osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do działań na rzecz osób chorych psychicznie.

Tak duże zainteresowanie Kongresem motywuje nas do tego, aby każde następne spotkanie poruszało aktualne problemy z dziedziny prawa i psychiatrii, pobudzało do burzliwych dyskusji i refleksji, a przede wszystkim by spełniało Państwa oczekiwania.

Serdecznie zapraszamy,
Piotr Gałecki i Krzysztof Eichstaedt

Patronem medialnym kongresu jest serwis EdukacjaMedyczna.pl

(0)

Autor/autorzy opracowania:

  • Pharma2pharma Sp. z o.o.