Serwisy Medforum

VIII Kongres Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego

VIII Kongres Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego
Fot. Grupa Medica
VIII Kongres Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego
26-07-2018
(0)

Podczas Kongresu poruszone zostaną tematy z zakresu wybranych wytycznych w leczeniu żywieniowym, ciekawych metod analizy składu ciała i sposobów ich wykorzystania, postępowania w przypadku ostrego zapalenia trzustki jak również omówione będą zagadnienia związane z mikrobiologią i wydolnością przewodu pokarmowego.

Podjęta zostanie próba połączenia zagadnień prostych i już utrwalonych z tematyką nowatorską i trudną.

Wśród omawianych tematów znajdą się również te związane z dietetyką, dietoterapią i leczeniem żywieniowym, wątrobą i metabolizmem białkowym a także odbędzie się sesja pielęgniarska poświęcona ciekawemu zagadnieniu edukacji opiekuna w leczeniu żywieniowym domowym. Osobne sesje będą poświęcone zagadnieniom intensywnej terapii a także problematyce onkologicznej.

Kongresowi towarzyszyć będzie Kurs, na którym między innymi zostaną poruszone zagadnienia związane z niedożywieniem, leczeniem żywieniowym jak również przewodem pokarmowym. W ramach Konferencji uczestnicy będą mieli możliwość prezentacji własnych osiągnięć oraz doświadczenia a także przesyłania prac naukowych.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-13 października 2018 roku w Hotelu Tiffi, który położony jest w malowniczej Iławie w rejonach Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego.

Serwis EdukacjaMedyczna.pl objął patronat medialny nad VIII Kongresem Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego

Szczegółowy program oraz informacje organizacyjne znajdują się TUTAJ

(0)

Autor/autorzy opracowania:

  • Grupa Medica s.c.