Serwisy Medforum

Zmiany w testach na serwisie EdukacjaMedyczna.pl

Test 1
Fot. medforum
06-09-2013

 

Co uległo zmianie?

 

1. Kategorie pytań

- pojawiła się nowa kategoria poziomu trudności pytań : "pospecjalizacyjne (nie do egzaminu)". Dodam, że przygotowujemy nowe pole pod każdym pytaniem, w którym będą Państwo mogli określić czy pytanie jest egzaminacyjne czy też nie.

Kategorie LEP i specjalizacja są zarezerwowane dla pytań opracowanych na podstawie zalecanych podręczników.

Pracujemy obecnie nad listami zalecanych podręczników z każdej specjalizacji, takie pytania będą wyżej punktowane (13 DP), natomiast dla pytań pozaegzaminacyjnych pozostanie dotychczasowa wartość za pytania (10 DP).

2. Zmiany w moderacji pytań

- pytania do bazy są dodawane od razu w wersji "beta" (nie trzeba czekać by pytanie się fizycznie pojawiło po akceptacji moderatora na portalu - nie jest jednak w tej formie zaakceptowane).

- wprowadziliśmy głosowanie na pytania ("rączki" - zielona i czerwona). Co najmniej dwa pozytywne głosy powodują pełną akceptację pytania, co wiąże się z przydziałem punktów. Głosy negatywne resetują akceptację i wpływają wtedy także na odejmowanie się punktów.

- przed rozwiązaniem testu jest mozliwość wyboru pola "Tylko niezaakceptowane pytania". Pojawią się tam wszystkie pytania, które nie są jeszcze zaakceptowane (w tej puli są także pytania, będące nieaktywnymi do tej pory).

Pytania nowe w każdym z testów pojawiają się losowo, a podczas wyboru przed testem opcji "Tylko niezaakceptowane" zobaczycie Państwo wspomniane tylko bez akceptacji pytania.

- "łapki go głosowania" pozwalają na oddanie głosu pozytywnego "zielona" lub negatywnego "czerwona"

- negatywne oddanie głosu powoduje, że pytanie się już podczas kolejnego rozwiązywania testu nie pojawi (dotyczy użytkownika, który głosował, inni dopóki nie zagłosują przykładowo również negatywnie, to będą widzieli to pytanie). 

- dwa "negatywy" powodują, że pytanie się nie pokaże na liście, bądź z niej zniknie (jak wcześniej było zaakceptowane).

- dwa "pozytywy" powodują, że pytanie niezakceptowane zmienia swój status na zaakceptowane i naliczają się wtedy za nie DP.

Nie wszystkie specjalizacje są reprezentowane na stronach CEM, a na CMKP są zalecenia opublikowane np. w 2004r. W niektórych przypadkach konsultanci krajowi na swoich stronach publikują takie informacje. Bardzo proszę o przesyłanie takich wykazów z obszaru Państwa specjalizacji lub linków do stron takowe dane zawierających do naszej redakcji.

Pracujemy nad wspominaną opcją w pytaniu "To nie jest pytanie egzaminacyjne" przy pytaniach z kategorią specjalizacja.

  

3. Nowe ilości DP

Są one uwzględnione w tabelce z szczegółowym opisem ile za co należy się przy pytaniach Dok Punktów, link znajduje się TUTAJ

Wszelkie zapytania można kierować do naszej redakcji na adres: [email protected] Postaram się odpowiedzieć na wszytkie Państwa zapytania.

Katarzyna Irzeńska

Events & Publications Manager w firmie Medforum